Rožmberk

oficiální webová prezentace státního hradu

Dnešní návštěvní doba

Vzhledem k rekonstrukci místní komunikace v úseku od začátku města Rožmberk nad Vltavou ze směru Český Krumlov po konec mostu přes řeku, doporučujeme příjezd ze směru Kaplice, který je bez omezení.

Zavřít

Mimořádná komentovaná prohlídka věže Jakobínka

Netradiční prohlídka

  • Rožmberk ()
  • 12. 7. 2017
  • 15.00–16.00

  • 14. 9. 2017–14. 9. 2017
  • 15.00–16.00

Národní památkový ústav, územní památková správa v Českých Budějovicích nabízí mimořádné komentované prohlídky věže Jakobínka.

Prohlídky probíhají ze  středověkého dřevěného lešení. Výklad se zaměří na historii věže, průběh restaurátorských prací a využití historických stavebních postupů a technologií, které jsou součástí projektu rekonstrukce věže. Výklad podá Mgr. Petr Pavelec, Ph.D., spoluautor projektu a  ředitel Národního památkového ústavu, územní památkové správy v Českých Budějovicích.

 

Podmínkou účasti je věk nad 18 let a dobrá fyzická kondice. Účastníci prohlídky jsou povinni použít ochrannou přilbu a řídit se bezpečnostními pokyny průvodce. Zakoupením vstupenky návštěvník potvrzuje souhlas s návštěvním řádem a specifickými bezpečnostními podmínkami prohlídky. V případě nepříznivého počasí se prohlídka ruší.

Rezervaci vstupenek zajišťuje státní hrad Rožmberk, 382 18 Rožmberk nad Vltavou, tel. +420 380 749 838,
e-mail: rozmberk@npu.cz.