Anglická věž – mimořádný prohlídkový okruh

Anglická věž je součástí okruhu Soukromé pokoje, samostatné prohlídky věže se konají v souladu s provozními možnostmi hradu.Výstup na věž po bezmála dvou stech schodech je odměněn nádherným výhledem na celý areál hradu a okolní krajinu.

 

Anglická věž je standardní součástí okruhu II. Soukromé pokoje, samostatné prohlídky věže jsou vypisovány pouze dle provozních možností hradu.

Výstup na věž po bezmála dvou stech schodech je odměněn nádherným výhledem na celý areál hradu a okolní romantickou krajinu. Návštěvníci si mohou navíc prohlédnout model hradu, který zachycuje jeho podobu ve 14. – 15. století. V případě nepříznivého počasí nelze vystoupit až na horní ochoz, výhled je pouze z horního patra z oken. 

 

Základní informace

  • délka 15 minut
  • max. 20 osob

Návštěvní doba

Období Dny Hodiny

Vstupné

Anglická věž - mimořádný prohlídkový okruh

  • Dospělí 60
  • děti od 6 do 18 let, studenti do 26 let po předložení průkazu ISIC, senioři starší 65 let, držitelé průkazu ITIC, EYCA, Eurobeds, KČT, držitelé karty ZTP od 18 let 60
  • Děti do 6 let, držitelé průkazu ZTP/P a průvodci ZTP/P, držitelé průkazu ZTP do 18 let, držitelé karet ICOM, ICOMOS, Asociace muzeí a galerií ČR, držitelé zaměstnaneckých průkazů NPÚ (max. 1 + 3 rodinní příslušníci, držitelé volných vstupenek NPÚ a akred. novináři zdarma

nutnost rezervace pro jednotlivce i skupiny