Anglická věž – mimořádný prohlídkový okruh

Anglická věž je součástí okruhu Soukromé pokoje, samostatné prohlídky věže se konají v souladu s provozními možnostmi hradu.Výstup na věž po bezmála dvou stech schodech je odměněn nádherným výhledem na celý areál hradu a okolní krajinu.

 

Anglická věž je standardní součástí okruhu II. Soukromé pokoje, samostatné prohlídky věže jsou vypisovány pouze dle provozních možností hradu.

Výstup na věž po bezmála dvou stech schodech je odměněn nádherným výhledem na celý areál hradu a okolní romantickou krajinu. Návštěvníci si mohou navíc prohlédnout model hradu, který zachycuje jeho podobu ve 14. – 15. století. V případě nepříznivého počasí nelze vystoupit až na horní ochoz, výhled je pouze z horního patra z oken. 

 

Základní informace

  • délka 15 minut
  • max. 20 osob

Návštěvní doba

Období Dny Hodiny

Vstupné

Anglická věž - mimořádný prohlídkový okruh

  • Dospělí 60
  • Děti od 6 do 18 let, držitelé karty ISIC, ITIC, EYCA, EUROBEDS, NM, KČT, senioři starší 65 let, držitelé průkazu ITIC, EYCA, Eurobeds, KČT, držitelé karty ZTP od 18 let 60
  • Děti do 6 let, držitelé průkazů: ZTP do 18 let, ZTP/P včetně průvodce, pracovníci NPÚ + 3 rodinní příslušníci, držitelé karet ICOMOS, ICOM, Národní muzeum, bývalí zaměstnanci NPÚ, průvodci skupiny nad 20 osob při hromadné platbě, novináři na pracovní cestě po předchozí akreditaci u správy objektu zdarma

nutnost rezervace pro jednotlivce i skupiny