S hostem na Rožmberku - MARTIN MACÍK, pilot dakarské rallye, nejtěžšího závodu se pravidelně účastní už od roku 2013

Společenské akce

S HOSTEM NA ROŽMBERKU

letní povídání s výjimečnými hosty na nádvoří hradu

 

Šlechtická sídla byla vždy místem zajímavých setkání a často hostila mimořádné osobnosti společenského, politického, uměleckého či vědeckého života.
Rádi bychom v rámci projektu Památky žijí – Denkmäler leben navázali na předchozí staletí a po několik letních večerů oživili hrad neformálním povídáním se zajímavými  osobnostmi.

 

BLANKA MATRAGI  - úterý 25. června 2019

Dáma, která šla za svým snem a jejíž talent uchvátil celý svět. Módní ikona, návrhářka a designérka. Její  jméno bude už navždy spojeno s oděvní tvorbou pro princezny arabských šejků a ropných magnátů Perského zálivu, pro které dodnes  tvoří .

 

MARTIN MACÍK – pátek 5. července 2019

Pilot dakarské rallye, který se nejtěžšího závodu pravidelně účastní už od roku 2013. Rallye Dakar je nejen motoristický sport, ale hlavně dobrodružství, adrenalin a napínavé příběhy.

 

JAKUB SZÁNTÓ – úterý 23. července 2019

Zpravodaj a novinář, který byl a je vždy tam, kde se píší současné dějiny. Letos v dubnu získal za svou knihu Za oponou války literární cenu Magnesia litera.

 

JIŘÍ STRACH –  úterý 20. srpna 2019

Herec a režisér, jehož Anděl páně vždy pohladí duši malých i velkých diváků. Jeho úspěšná a bohatá filmografie zahrnuje filmy, pohádky, seriály i dokumenty.